28/11/2015 07:49
13/01/2013 15:41

Rabbim Danışmanlık dedi;"Devletten 52 bin lira danışman maaşlı Sümeyye Erdoğan ÖSS sınavından 134,5 puan almış...!


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın Başbakan danışmanı olarak devletten net 52 bin T.L maaş alması ortalığı karıştırdı.

A+
A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın Başbakan danışmanı olarak devletten net 52 bin T.L  maaş alması ortalığı karıştırdı.

"İlk Kurşun" gazetesinin haberi şöyle:

"Bu gün, devletten ayda 52 bin lira maaş alan Sümeyye Erdoğan'ın:

* 2002′de girdiği ÖSS sınavında 134,5 puan aldığını, yani 120 olan dört yıllık üniversite tercih barajı düşünülürse Sümeyye Erdoğan’ın bu puanla Türkiye’de dört yıllık bir üniversiteye girmesi mümkün olmadığını, üstelik orta öğretim başarı puanı 42,6 olduğunu ve ortalama başarıda bir öğrenci olduğunu biliyor musunuz?

* ABD’de İndiana Üniversitesi’nde The School Of Public and Enveriomental Affairs (kamu ve çevre işleri) departmanında Policy Studies (politika araştırmaları) eğitimi gördüğünü, yani medyanın yazdığı gibi 'tarih' okumadığını biliyor musunuz?.

* 2005 yılında mezun olduğunu, yani dört yıllık değil, iki yıllık bir okulu, -bir yıl uzatarak- bitirdiğini, ardından, okuldaki yakın Ürdünlü arkadaşları ve Ürdün Kralı Hüseyin’in eşi Rana’nın teklifi ile Ürdün’de Arapça eğitimi aldığını biliyor musunuz?

* Bu başarılı(!) genç kızımızın şimdi başbakan olan babasının Dış Politika Danışmanı olarak ayda 52 bin lira maaş aldığını artık hepimiz biliyoruz ama...

***Bu tabloya bakınca, orta derecede ve daha aşağıda başarılı olan çocuklarınıza değil, başbakan olamadığınız için kendinize kızmanız gerektiğini anlamış olmalısınız...
"


Kaynak ve haberin dahası için lütfen bakınız:

http://www.ilk-kursun.com/haber/133620 
 
YORUM
Bu habere yorum yazmak için üye olun ya da giriş yapın.